Witamy na stronie: 1web.pl / usługi

Usługi

Identyfikacja wizualna firmy

Strona www to reklama Twojej firmy w Internecie, dlatego nie może być zaprojektowana przypadkowo. Jej styl musi być dopasowany do rodzaju działalności i trafiać w gust Twoich klientów. W tym celu stworzymy dla Ciebie zbiór reguł, którymi należy się kierować przy projektowniu strony www oraz innych materiałów rekalmowych. Najważniejszymi elementami identyfikacji wizualnej są: znak graficzny (logo), kolorystyka, styl graficzny, ewentualnie wyodrębnienie elementu przewodniego, wzmacniającego identyfikację.

Projekt graficzny strony internetowej

Jest to najważniejszy etap pracy, decydujący o ostatecznym efekcie. Elementy graficzne muszą być tak dobrane i rozmieszczone na stronie aby zapewnić jej estetykę i wysoką czytelność. Strony projektowane przez nas nie bazują na gotowych szablonach, lecz projektowane są odpowiednio dla potrzeb klienta, tak aby były wygodne i intuicyjne w obsłudze.

Wykonanie strony www

Do tworzenia stron wykorzystujemy najnowsze technologie odpowiednio dobrane aby najlepiej spełnić stawiane zadania. Priorytetem jest dla nas aby strona była zgodna z obowiązującymi standardami i aby była prawidłowo wyświetlana we wszystkich wiodących przeglądarkach. Nasze strony są zoptymalizowane pod kątem późniejszego pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych. Kładziemy duży nacisk na wydajność i niezawodność działania tworzonych przez nas serwisów.

Wdrożenie

Aby Państwa strona mogła zaistnieć w Internecie trzeba umieścić ją na serwerze internetowym (hosting) oraz nadać jej odpowiedni adres internetowy (domenę). Bardziej złożone serwisy mogą wymagać instalacji i konfiguracji dodatkowego oprogramowania. Oferujemy pomoc przy wyborze odpowiedniej firmy hostingowej w zależności od wymagań technicznych strony oraz przy wyborze nazwy domeny. Wykonujemy wszystkie pozostałe czynności niezbędne do ostatecznego uruchomienia nowej strony.


Projektujemy strony o różnym stopniu złożoności i technologii wykonania:

Małe i średnie strony w technologii HTML

Proste strony domowe i wizytówki firm o treści nie zmieniającej się często mogą być wykonane w technologii "czystego" HTML. Zaletą tego rozwiązania jest szybki termin realizacji i niski koszt. Strony tego typu mają jednak ograniczoną funkcjonalność a wprowadzenie w nich zmian wymaga znajomości języka HTML lub zatrudnienia odpowiedniej firmy do opieki nad stroną.

Serwisy oparte na CMS

Strony, które wymagają częstych aktualizacji, jak sklepy internetowe, blogi czy fora dyskusyjne, mogą być realizowane w oparciu o gotowe systemy zarządzania treścią (CMS). Systemy takie tworzone są na zasadach open source lub komercyjnych i wymagają odpowiedniego skonfigurowania i dostosowania do stawianych przed nimi zadań. Zaletą tego rozwiązania jest niski koszt i dość krótki termin realizacji. Wadą jest mała elastyczność spowodowana ograniczeniami poszczególnych CMS-ów. W tego typu realizacjach nie mamy wpływu na jakość generowanego kodu oraz na wydajność.

Dedykowane rozwiązania w technologii php/Mysql

W wielu zastosowaniach funkcjonalność gotowych systemów zarządzania treścią nie jest wystarczająca. Wówczas jedynym rozwiązaniem jest stworzenie własnego, autorskiego systemu, budowanego pod kątem danego serwisu. To rozwiązanie wiąże się z wyższymi kosztami i dłuższymi terminami realizacji. Zapewnia jednak nieograniczoną funkcjonalność i elastyczność dzięki idealnemu dopasowaniu do potrzeb klienta. W tego typu rozwiązaniach możliwa jest pełna kontrola nad funkcjonowaniem wszystkich elementów serwisu, jego optymalizacja pod względem wydajności oraz jakości generowanego kodu.